Pondělní jogurtový chléb se semínky

Nové věci u mě vznikají většinou náhodně a dost často za okolností, kdy něco ze surovin dojde či nového přibyde. Tentokrát došlo.

Jela jsem na besedu do jedné knihovny za čtenáři a zájemci o knihu Upečeno s láskou. Vždycky s sebou vozím na ochutnání dva tři chleby dle recepisů z knihy. A také něco na ně. Vybrala jsem Cibulový chléb pro pana Berku a ten druhý byl nový – došel domácí kefír… A protože bylo pondělí a našla jsem v lednici zbytek jogurtu, jmenuje se stejně.

Pondělní jogurtový chléb se semínky

Peču většinou chleby tak velké, aby se vešly do malé remosky čili tak 700–800 g ve váze syrového těsta. Kdo studoval moje recepty, ví, že hodně často používám jako tekutinu ředěný domácí kefír vodou nebo i samotný. Moc se mi to osvědčilo – chleba je dlouho vláčný. Nám velice chutná. Zde jsem ani moc nekombinovala mouky a na závěr přihodila hrstičku semínek do těsta. I v Přepyších všem moc chutnalo a já měla velkou radost. Špalda mu dodá pěknou barvu a přidá jemně oříškovou chuť.

Chleba má cca 75–80 % hydrataci – když zvolíte první či druhou variantu u tekutiny. Vyzkoušejte!

Suroviny

Na rozkvas

  • 1 lžička žitného kvásku
  • 80 g žitné mouky chlebové se lžící celozrnné
  • 80 g vody

Vše smíchejte ve vhodné nádobě (sklenici), přikryjte a asi za 8 hodin bude při pokojové teplotě rozkvas hotový. Odeberte 140 g do těsta a zbytek uložte na příští pečení.

Takto vypadá dobře připravený žitný rozkvas.

Dále si připravte

  • 400 g mouky – 300 g pšeničné chlebové a 100 g špaldové celozrnné
  • 280–300 g vody s jogurtem dle savosti mouky – na váhu si postavte nádobu na tekutinu a do ní dejte 2 plné polévkové lžíce jogurtu a přilejte vodu do zde uvedené váhy; rozšlehejte
  • 9 g soli
  • 1 lžička kmínu
  • 1 hrstka semínek – dýňové a slunečnicové, je to cca 2 plné lžíce
  • 1 rovná kávová lžička medu

Finální postup

Do mísy od robota vložte rozkvas, nalejte jogurtovou vodu, med a rozmíchejte. Přisypte mouku a jen spojte tak, aby nezůstala žádná suchá místa a nechte přikryté 40 minut zrát – proběhnout autolýzu.
Poznámka: nelijte hned tekutinu všechnu – sledujte, jak je těsto husté. Každá mouka snese jiné množství vody. Lépe dolít než „utopit mlynáře“ a neustále přidávat do řídkého těsta mouku.

Nyní přisypejte sůl a hrst semínek. Na sůl většinou ještě naleju pár lžic vody. Nechte robota hníst asi 8 až 10 minut. Vyhnětené těsto přendejte do olejem vymazané nádoby s víkem. Zde bude kynout přibližně 2 až 3 hodiny (dle okolní teploty). Během této doby několikrát těsto přeložte stylem tahání za uši – uchopte cíp a přeložte na druhou stranu těsta několikrát po obvodu mísy.)

Překládám po 30-40 minutách, mám nataženou minutku, kterou nosím s sebou… Pro jistotu – abych nezapomněla.

Dobře vykynuté těsto zvětší 2x objem a je krásné vláčné, plné bublin. Vyklopte ho na lehce podsypaný vál a stočte dle vašich zvyklostí do ošatky. Tu si předem připravte a vysypte rýžovou (nebo pohankovou moukou).  I bochníček před vložením „pomazlím“ touto moukou.  Někdy šetřím a použiji bramborový škrob. Vršek těsta v ošatce ještě popráším chlebovou moukou.

Na kynutí mám nakoupené plastové boxy s víky a do nich ošatky vkládám. Utvoří se v nich vlhké žádoucí mikroklima. (Pokud nemáte nic, poslouží stejně dobře na kynutí i větší plastová taška.) Zde nechte bochník kynout cca 1 a ½ až 2 hodiny.
Ve velkém teple se může první i druhé kynutí zkrátit!  Vždy musíte těsto občas zkontrolovat.

Vykynutý bochníček upečte v malé remosce – 45 minut, v troubě či litině. Předem pečením můžete naříznout několika řezy žiletkou nebo nazdobit i jinak. Do remosky nařezávám pokaždé, protože v remosce chleba praská a tímto jsou praskliny koordinované, estetičtější; přesto stále velmi rustikální.

Znovu připomínám – do remosky lehce nedokynutý. Totéž když chcete chleba s otevřenými řezy i po upečení z trouby.

Vláčná, měkká střída.

Krajíce – jen zakousnout…

10 odpovědí na “Pondělní jogurtový chléb se semínky”

  1. U nás byl sice ve čtvrtek, ale měl obrovský úspěch.. tohle jsem ještě nezažila, aby mi bublinkoval před stocenim do osatky před očima 🤭 určitě jsem nedělala naposledy ❤️

Napsat komentář