Kdo má rád chuť čokolády a koření, přijde si na své…
Pokračovat ve čtení „Čokoládové kořeněné tyčinky“Nepečené dezerty
Výborné občerstvení hlavně v létě – ovoce zraje jako o závod, výběr je velmi pestrý. A když máte zahradu nebo někdo z rodiny, dezert je jasný a skoro ihned.
Pokračovat ve čtení „Nepečené dezerty“Bábovka či jiný koláč ze zbytků kvasu
Co se zbytky kvasu z krmení? Škoda vyhazovat drahou mouku…
Pokračovat ve čtení „Bábovka či jiný koláč ze zbytků kvasu“Cuketový vláčný koláč
Cuketová buchta nebo perník. Vždy velmi chutný a dlouho měkký koláč..
Cukety ve sladkém těstě se dají také velmi dobře upotřebit. Dokonce mu prospějí – obohatí o vlákninu a minerály. A sníží nám kalorickou hodnotu každého kousku.
Donuty z kvasu
Úplně jednoduše donut = kobliha s dírou. Bývá to velmi častá svačina amerických policistů. Americká kobliha neboli donut (též doughnut), je pečivo z kynutého těsta, tvaru plochého prstence. Smaží se ve vysoké vrstvě oleje do tmavší zlaté barvy.
Pokračovat ve čtení „Donuty z kvasu“Svatební bábovka
Bábovka je stálice (a zaručená krasavice) snad v každé kuchyni.
Tuto mám uloženou pod názvem svatební. Polévá se totiž bílou čokoládou a kdysi dávno jsem ji na nějaké svatbě jedla. Všechno bylo jinak… Nedovedu si dnes na svatbě bábovku vůbec představit. Nic to nemění na tom, že neznám lepší bábovku – i čtvrtý den (ano, čtete dobře) je stejně vláčná, jemná, nedusivá a výborná. V obou uvedených verzích.
Pokračovat ve čtení „Svatební bábovka“Coffee buns alias Roti Boy
Kávová příchuť je něco, co máme všeobecně všichni rádi. Někteří velmi rádi. Třeba já…
Pokračovat ve čtení „Coffee buns alias Roti Boy“Banánové buchtičky
Ráda o věcech něco vím…
Tak tedy – jak je to s tím opičím chlebem?
Termín opičí chléb pochází ze skutečnosti, že pečivo je neseno k ústům pomocí prstů, čili i člověk může pojídat stejně jako jeho prapředek opice.
Původní název zní aranygaluska a doslovně znamená „zlatá haluška, buchtička“, která se namáčela kdysi velmi dávno pouze do zlatavého másla.
Dohledatelné – v roce 1880 byl dezert zmíněn v maďarské literatuře. Maďarští Židé si ho přinesli s sebou, když emigrovali do Ameriky. Do zdejších maďarských pekáren začali zavádět a prodávat tuto sladkou dobrotu ve větším až kolem roku 1950.
Čokoládový chléb – Sourdough Noir
Miluju klasický chleba, ale občas velmi ráda provedu záměnu za nějakou zajímavou chuť. Obzvláště na snídani – moje rána bývají sladká…
Tento chleba jsem poprvé ochutnala 9. 2. 2019 na křtu naší knihy Upečeno s láskou. Chleba tehdy přivezla výborná pekařka Jitka Abrahamová. Byl famózní. Měla lehce pozměněný, ale plný čokolády. Originál Sourdough Noir pochází ze stránek Emilie Raffa, skvělé pekařky a kuchařky, která už vůbec kakaem ani čokoládou nešetří…
U ní je recepis se 100% kváskem.